esmaspäev, 7. juuni 2021

Muusikal "Kuidas kuningas kuulsaks kippus" osalejate pilgu läbi

 Kes on kes?

Muusikal on Läänemaa Ühisgümnaasiumis olnud alati suursündmuseks, mida õpilased eriti ootavad. Aga mida ütlevad kogu tralli kohta osalejad ise? Sinisulg uuris järgmist:

 1. Mis rollis oled, mida see endast kujutab/kes ta on?

 2. Kuidas on sujunud proovid? On mõni hea/naljakas lugu, mis pähe tuleb?

 3. Kuidas oled rolli sisse elanud? Kas oled selleks midagi erilist teinud?

 4. Mis tundub muusikali puhul kõige hirmsam?

 5. Kui rasked ja aeganõudvad need proovid ikkagi on?


Liisalota Kroon – 12. klass

Tundub esmapilgul tagasihoidlik, kuid nagu öeldakse - vaga vesi, sügav põhi.

 • Minu roll on Miss Fitbeib 2002, mõni vähem teadlikum kutsub mind ka tädiks. Ta on alati valmis oma parimat külge näitama, juhuks kui keegi peaks kaamera haarama. Ta on kõike seda, mida minust kunagi ei saa.


 • Arvan, et proovid on täpselt meie endi tujude nägu. Apsakaid on igat sorti, üheks lemmikuimaks on ikka Majori "süsivesinikud ja suhkur", keemia õpetaja oleks väga uhke.


 • Ei ole pidanud midagi erilist tegema, aga mu emal ei pilkunud silm ka, kui teatasin, et mul on nüüd missilinti vaja. Sama kehtis õhtute kohta, kui kontsadega mööda kööki edasi-tagasi kõpsutasin ja valju häälega oma repliike kordasin.


 • Muusikalis on kokku saanud kõik mu kõige suuremad hirmud - kardan lava, laulmist, tantsimist ja tähelepanu. Loodan, et muusikalitralli lõpuks see kõik muutub.


 • No ikka on, aga kõike suurema eesmärgi nimel. Kui kohati tekib tüdimus, siis iga pisemgi kild, mis lõpuks oma koha leiab, toob naeratuse näole.


Mattias Metsalu – 12. klass

Särtsakas kunstihing, kelle kohalolu on raske märkamata jätta.


 • See roll on oma iseloomu poolest kirev nagu papagoi. Teiste tähelepanu ja oma tahtmiste saamiseks on kuninga ONU võimeline minema kuuni ja tagasi, ning kasutama erinevaid meetodeid (nagu näiteks skandaali korraldamine). Tema eest ei jää varjatuks ükski saladus, sest tema silmad ja kõrvad on igal pool.


 • Proovid on sujunud pigem hästi. Vahepealne paus, mis tekkis seoses karantiiniolukorraga, ei mõjunud meie etendusele sugugi laastavalt. Ma annan endast parima, et minu tegelaskuju veidrused ja olemus ajaks ka kõige tõsisema inimese publikust naeru kihistama.


 • Rolli sisseelamine on kindlasti olnud üks põnevamaid protsesse selle muusikali tegemise juures. Kõige keerulisem osa onu rolli puhul on ehk see, et kipun jääma oma mugavustsooni, kuid ma ei kehasta laval ju Mattiast, vaid kuninga onu. Pean keerama  emotsioonide ja olemuse poolest veelgi rohkem vinti üle. Tekib väike identiteedikriis! Aga midagi kontimurdvat ma rolli kehastamiseks tegema pole pidanud. Ma arvan, et ma olen tavaelus ka juba piisavalt napakas – õnneks tuleb see meie muusikali puhul kasuks. 


 • Kõige hirmsam, mida ma natuke pelgan, on kiired stseenide vahetused. Mõtlen pidevalt, kas ma ikka jõuan järgmise pildi alguseks oma õigele positsioonile. Ma ei kujuta päris täpselt veel ette, milline jooksmine seal lava taga pilkases pimeduses lahti läheb… Aga ma ei põe, sest ma olen ilmselgelt ju üks kiiremaid jooksjaid sellest trupist!


 • Proovid ei ole sugugi rasked, pigem väsitavad. Kui mõnda laulu või stseeni tehakse nii mitu korda läbi, et oksemaik on suus, siis tahaks küll vahel öelda: „No tõsiselt, ei jaksa enam!“ Kuigi ütlen ausalt, et kõige meeldejäävamad proovid ongi need, kus mängu tuleb üleväsimus ning kõik hakkavad nalja tegema ja lolli mängima. Lisaks on minu jaoks tekitanud peavalu proovides olemise logistika, sest muusikaliproovidega kattus paratamatult mõni muu proov, kus ma oleks pidanud kohal olema. Staari elu, mis teha. 


Kaarel Metssalu – 12.klass

Muhe ja igati lõbus kutt, kes jõuab ka kõike.


 • Kuningas: rikaste vanemate laps, kes enda rollerit superbaigiks kutsub.


 •  Kindlat nalja ei oska välja tuua, meil saab kogu aeg pulli.


 • Olen inspiratsiooniks vaadanud originaaletendust ja kuulanud lugusid.


 • Laulmine on hirmsaim!


 • Üsnagi,  aga tegelikult on terve aeg vahva ja emotsioon on laes, eriti mida lähemale esikale jõuame.

Birx

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar